Serenli Ceviz Bahçesi Projesi

Beldemiz hem konum hem de coğrafi özelliği itibariyle verimli topraklara sahip hayvancılık ve tarımla geçimini sağlayan birbirinden değerli insanların yaşadığı bir yerdir. Projelerimizin arasında en önemlilerinden olan Ceviz Bahçesi projesi göreve geldiğim ilk yıldan beri hayalini kurduğum ve gerçekleştirebilmek için elimden gelen tüm gayreti gösterdiğim bir projeydi.

Şu anda Tokat ili değil tüm Türkiye sınırları içerisinde En büyük Ceviz Bahçesi Projelerinden birini Beldemizde hayata geçirmiş bulunmaktayız. Toplam alanın 5650 DEKAR olan ve Tokat Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Niksar Kaymakamlığı ve Orman İşletme müdürlüğünün ’de destekleriyle devam ettirilen bu proje ile toplamda 99.700’ ü aşkın ceviz fidanı toprakla buluştu.

Halihazırda dikili olan ve yıllardır ürün veren ceviz ağaçlarıyla birlikte proje dahilinde dikilen fidanlar ile birlikte Beldemiz sınırları içerisinde 120.000’ i aşkın ceviz ağacı bulunmaktadır. Proje sahasının Çevresinin Kafes tel ile çevrilmesi ve Damlama Sulama sisteminin kurulması ardından projemiz tamamlanacak ve halkımız için yüksek bir gelir kaynağı olmasının yanı sıra Beldemizde Ceviz denince akla gelen ilk yerlerden olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir