Serenli Beldesi Cevizle Büyüyecek

Serenli Beldesi Cevizle Büyüyecek

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Serenli’de 2 bin 200 dekar alanda 33 bin 200 ceviz fidanının toprakla buluşturulacağını söyledi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Serenli’de 2 bin 200 dekar alanda 33 bin 200 ceviz fidanının toprakla buluşturulacağını söyledi.

Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleş, Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret ederek, Tarım Tokat “Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi” ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi’ kapsamında Serenli Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan İl Özel İdaresi, İl ve İlçe Tarım Orman Müdürlükleri, Niksar Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefliği desteğiyle  ‘Niksar’ın Altını Ceviz Serenli’de Parlıyor’ projesi kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleş’ten bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, bu yıl içerisinde Serenli Beldesinde bin 423 dekar alanda 21 bin 634 ceviz fidanının toprakla buluşturulduğunu söyledi. Ceviz fidanı dikiminin devam edeceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Mart ayına kadar toplam 2 bin 20 dekar alanda 33 bin 200 ceviz fidanının daha toprakla buluşturulacağını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, bölge için planlanan projelerde en büyük amacın çiftçinin ve köylünün zenginleşmesine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçinin ve üreticinin dostu olduğunu belirtti. Üreten insanları sevdiğini ve her zaman üreticinin yanında olduğunu söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Üretime ve üreticiye desteğimiz tamdır. İnsanlarımızın refah seviyelerinin artmasını istiyoruz.  Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Serenli Belediyesi Meclis Üyesi Osman Cebe de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir